Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Nasze Allegro | Nasz eBay | Numimarket | BLOG | Archiwum | Akcje polskie | Logowanie
Jesteś tutaj: Strona główna > Aukcje

Aukcje

Aukcje XXI wieku, to aukcje internetowe

Na ten kierunek w rozwoju handlu numizmatycznego konsekwentnie stawialiśmy od samego początku działalności. Jeszcze 10 lat temu obrót monetami w internecie wydawał się być marginalny i mało znaczący. Postrzegany była jako zabawa dla początkujących i miejsce sprzedaży niskiej jakości towaru. Obecnie zmieniło się to diametralnie. Internet to główne miejsce handlu numizmatycznego, a aukcje internetowe to najlepsza jego forma. Na aukcjach internetowych zaczynają wystawiać numizmaty firmy, które jeszcze kilka lat temu zupełnie ignorowały to medium. W internecie sprzedaje się obecnie numizmaty najwyższej klasy, a ich ceny wynikowe wyznaczają nowe rekordy, co pokazuje choćby ten przykład z naszego archiwum tutaj Jest to trend ogólnoświatowy, a tam gdzie inni dopiero budują swoją pozycję, my już ją mamy od dawna. Nasze konta sprzedażowe na Allegro.pleBay.com są dobrze znane, rozpoznawalne i cieszące się zaufaniem klientów polskich i zagranicznych. Zapraszamy.

Ogólne warunki sprzedaży aukcyjnej

Prowizja potrącana jest od ceny wynikowej po zakończeniu aukcji, a jej wartość procentowa ustalana jest indywidualnie przy przyjęciu przedmiotów. Wysokość prowizji zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości powierzonego materiału i zawiera się zazwyczaj w przedziale 12-25%.
szczegółowy cennik

Aukcje wystawiamy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania walorów, a ewentualne odstępstwa od tego warunku ustalane są indywidualnie przy podpisywaniu umowy. Licytacje zazwyczaj wystawiamy od 1 zł i w zdecydowanej większości bez cen minimalnych, a optymalny czas ich trwania to 5-7 dni. Rozliczenia sprzedaży dokonujemy w ciągu 21 dni od zakończenia aukcji, przy czym istnieje możliwość wypłacenia do 50% kwoty należnej ze sprzedaży w ciągu 2 dni po zakończeniu aukcji. Istnieje również możliwość wpłacenia zaliczki na poczet sprzedaży, w kwocie do 50% szacowanej wartość powierzanych walorów, przy czym skutkuje to nieznacznym podwyższeniem ustalonej prowizji.


Po co nam płacić prowizję, gdy w internecie można sprzedawać samemu ?

Często słyszę te słowa od osób z innych branż, ale numizmatyka to specyficzna branża, wymagająca przede wszystkim dużej wiedzy i doświadczenia. Numizmaty są często fałszowane, a ich wartość bardzo mocno zależy od stanu zachowania. Subtelne różnice w jakości przekładają się na bardzo duże różnice w wartości.
Wielokrotnie odbieramy telefony, w których właściciel zapewnia, że ma piękne, idealnie zachowane monety. Gdy do nas przyjeżdża, to często, żeby nie powiedzieć zazwyczaj okazuje się, że rzekomy stan idealny (1), jest zwykłym stanem 3, lub co gorsza monety wyglądają pięknie i się błyszczą na odległość... gdyż zostały świeżo wypolerowane. Takie pozycje zamiast mieć wartość kolekcjonerską często mają już tylko wartość kruszcu. Podobnie bywa z banknotami. Zeskanowany banknot w ładnym stanie 3, będzie na ekranie monitora wyglądał praktycznie tak samo jak idealny stan 1. Wizualnie, na ekranie to samo, a różnica taka, że st.3 zazwyczaj nie kosztuje więcej niż 10% st.1.
Nic dziwnego, że kupujący nie ufają przypadkowym sprzedawcom, gdyż nie chcą kupować przysłowiowego "kota w worku". Numizmaty są również specyficzne i trudne w fotografowaniu, a dobrze zrobione zdjęcia są niezbędne w przypadku sprzedaży internetowej.
My Zapewniamy zarówno fachowy opis jak i profesjonalną prezentację wizualną numizmatów w internecie oraz pełną obsługę posprzedażną. Państwo zastawiają walory do sprzedaży i najpóźniej po miesiącu otrzymują należność wraz z pisemnym pokwitowaniem sprzedaży, wolnym już od jakichkolwiek formalności i opłat podatkowych. W wielu przypadkach, kwota uzyskana za przedmiot wystawiony przez naszą firmę, jest dużo wyższa, niż kwota za taki sam przedmiot wystawiony przez przypadkową osobę, a im walor ciekawszy i droższy, tym różnice są większe i z nawiązką pokrywają koszty naszej prowizji. Wielu klientów powraca do nas i powierza nam swe kolejne numizmaty do sprzedaży, bo jak twierdzą nawet po odliczeniu prowizji otrzymują więcej, niż gdyby sami wystawiali na Allegro.

Dlaczego sprzedajemy przez Allegro i eBay, zamiast organizować licytacje na własnej stronie ?

Rzeczywiście, za niewielki procent tego, co oddajmy tytułem prowizji dla w/w serwisów bylibyśmy w stanie uruchomić własny, profesjonalny serwis aukcyjny. Technicznie nie jest to problem, ale serwis taki jednak nie zapewnił by tak szerokiego dotarcia klientów, jak to się dzieje za pośrednictwem Allegro czy eBay. Poza tym dzięki tym serwisom tempo pozyskiwania nowych klientów jest zdecydowanie szybsze.


Ostatnia modyfikacja: 23.07.2015 13:22 | Drukuj stronę

Gabinet Numizmatyczny - Damian Marciniak

ul. Nizinna 12/7 04-362 Warszawa
tel. 22 407 02 20 tel. 508 112 711 email:
kontakt@gndm.pl, tel. 22 407 0220
Link został wysłany!