Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
W dniach 13-22 sierpnia (pon-sr) firma jest nieczynna
Aukcje | Allegro | eBay | Numimarket | Blog | Archiwum | Baza akcji | Logowanie
Facebook | Google+ | YouTube
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

3 aukcja GNDM - 12 listopada 2017

Zapowiada się dobre średniowiecze, ładny XIX wiek, piękna II RP (wraz z kolekcją b.rzadkich prób). Pierwsze pozycje do zobaczenia już od 10 września tutaj. Osoby zainteresowane tą formą sprzedaży zapraszamy. Przedmioty przyjmujemy do 29 września. Szczegóły do omówienia telefonicznie +48 22 407 02 20, bądź mailowo gn@gndm.pl.


Aktualności na naszym profilu Facebook

Obecnie wszelkie aktualności, zapowiedzi, prezentacje i dyskusje są właśnie na naszym profilu FB tutaj

Zapraszamy na Bloga

Szarsze opracowani, artykuły, wpisy i przemyślenia, a także zapowiedzi aukcyjne publikujmy na naszym Blogu pod adresem blog.gndm.pl

Filmiki numizmatyczne na YouTube

Obecna technika pozwala nie tylko na zdjęcia i opisowe omówienia, ale i na prezentacja filmowe. Ciekawsze egzemplarze prezentujemy na naszym profilu YouTube

Archiwum sprzedaży

Zobacz co i za ile sprzedaliśmy pod adresem archiwum.gndm.pl


Powstańcza złotówka w niespotykanym stanie!

Powstańcza złotówka w niespotykanym stanie!
Banknot 1-złotowy z 1831 roku to rzadki i poszukiwany numizmat. Ta pamiątka po Powstaniu Listopadowym jest skatalogowana w Kolekcji Lucow jako R4. Jednak w przypadku naszego egzemplarza jego rzadkość jest dużo większa.

"Odkąd handluje banknotami tylko raz miałem złotówkę powstańczą w stanie nieobiegowm. Opisałem jako stan ~1- (bez ugięć w polu; ładna, ale z małym naddarciem na jednym z marginesów). Był to grudzień 2007... innych egzemplarzy w stanie powyżej 3+ nie spotkałem aż do dzisiaj" - dodał Pan Damian przy jego opisie.

I faktycznie, wystawiony na naszej aukcji banknot (st.1-/2+) to piękna, naturalna sztuka w niespotykanym dla tego typu stanie zachowania. Egzemplarz z podpisem Głuszyńskiego ma bardzo dobrze zachowaną suchą pieczęć. Papier jest sztywny, gruby, o intensywnej, wysycynej kolorystyce, bez ugięć czy załamań. Nawet marginesy jak na ten banknot są bardzo ładne.

Zdecydowanie POLECAMY!
Marcin Żmudzin

Link został wysłany!