Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
W dniach 17-19.10.2018 (pn.-sr.) skup i wycena sa nieczynna
Aukcje | Allegro | eBay | Numimarket | Blog | Archiwum | Baza akcji | Logowanie
Facebook | Google+ | YouTube
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

3 aukcja GNDM - 12 listopada 2017

Zapowiada się dobre średniowiecze, ładny XIX wiek, piękna II RP (wraz z kolekcją b.rzadkich prób). Pierwsze pozycje do zobaczenia już od 10 września tutaj. Osoby zainteresowane tą formą sprzedaży zapraszamy. Przedmioty przyjmujemy do 29 września. Szczegóły do omówienia telefonicznie +48 22 407 02 20, bądź mailowo gn@gndm.pl.


Aktualności na naszym profilu Facebook

Obecnie wszelkie aktualności, zapowiedzi, prezentacje i dyskusje są właśnie na naszym profilu FB tutaj

Zapraszamy na Bloga

Szarsze opracowani, artykuły, wpisy i przemyślenia, a także zapowiedzi aukcyjne publikujmy na naszym Blogu pod adresem blog.gndm.pl

Filmiki numizmatyczne na YouTube

Obecna technika pozwala nie tylko na zdjęcia i opisowe omówienia, ale i na prezentacja filmowe. Ciekawsze egzemplarze prezentujemy na naszym profilu YouTube

Archiwum sprzedaży

Zobacz co i za ile sprzedaliśmy pod adresem archiwum.gndm.pl


Numizmatyka Krajowa i Polnische Munzfunde

Pierwszy polski katalog i podręcznik numizmatyczny
Pozycje do najlepszych biblioteczek

Do naszej aktualnie licytowanej listy literatury (ponad 70 szt) dołączyły dziś dwie pozycje. Książki, które stanowią kanwę literatury numizmatycznej. Piękne, ponad 100-letnie bibliofilskie pozycje, które dziś mogą stanowić ozdobę zaawansowanych biblioteczek.

Pierwszy polski katalog numizmatyczny - Numizmatyka Krajowa
W 1839 roku ukazał pierwszy polski katalog monet autorstwa Władysława Stężyńskiego Brandtkie. Wystawiany przez nas egzemplarz jest pozycją oryginalną (co stanowi obecnie dużą rzadkość!) oprawioną introligatorsko w prostą oprawę z pełnej skóry. Dodatkowo, książka posiada ciekawą historię. Stanowiła ona wcześniej część biblioteczki Edmunda Kopickiego, czego dowód stanowi pieczątka imienna na stronie tytułowej.

Pierwszy podręcznik numizmatyki polskiej - Polnische Munzfunde.
Książkę Dr. Maxa Kirmisa wydano w roku 1892, w Poznaniu. Wzorował się na niej, a niektórzy twierdzą, że ją po prostu  przepisał Marian Gumowski przygotowując swój Podręcznik Numizmatyki Polskiej w roku 1914.
Dziś stanowi ona bardzo rzadką pozycję bibliofilską. Prezentowany przez nas egzemplarz jest dobrze zachowany. Ciekawostką zaś jest stara naklejka antykwariatu w Pradze na ostatniej stronie.

Marcin Żmudzin

Link został wysłany!