Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
W dniach 13-22 sierpnia (pon-sr) firma jest nieczynna
Aukcje | Allegro | eBay | Numimarket | Blog | Archiwum | Baza akcji | Logowanie
Facebook | Google+ | YouTube
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

3 aukcja GNDM - 12 listopada 2017

Zapowiada się dobre średniowiecze, ładny XIX wiek, piękna II RP (wraz z kolekcją b.rzadkich prób). Pierwsze pozycje do zobaczenia już od 10 września tutaj. Osoby zainteresowane tą formą sprzedaży zapraszamy. Przedmioty przyjmujemy do 29 września. Szczegóły do omówienia telefonicznie +48 22 407 02 20, bądź mailowo gn@gndm.pl.


Aktualności na naszym profilu Facebook

Obecnie wszelkie aktualności, zapowiedzi, prezentacje i dyskusje są właśnie na naszym profilu FB tutaj

Zapraszamy na Bloga

Szarsze opracowani, artykuły, wpisy i przemyślenia, a także zapowiedzi aukcyjne publikujmy na naszym Blogu pod adresem blog.gndm.pl

Filmiki numizmatyczne na YouTube

Obecna technika pozwala nie tylko na zdjęcia i opisowe omówienia, ale i na prezentacja filmowe. Ciekawsze egzemplarze prezentujemy na naszym profilu YouTube

Archiwum sprzedaży

Zobacz co i za ile sprzedaliśmy pod adresem archiwum.gndm.pl


Generalna Gubernia 5 groszy 1939 bez dziurki

Generalna Gubernia 5 groszy 1939 bez dziurki
ORYGINALNE bez wątpienia

Ostatnimi czasy na rynku pojawiło się sporo pięciogroszówek z 1939 roku bez otworu. Monety trafiały na aukcje zazwyczaj w średnich stanach zachowania, zazwyczaj z mocnym nalotem, często opatrzone słabej jakości zdjęciami, co budziło liczne kontrowersje co do oryginalności. Najczęściej zdarzało się tak, że otwór załatano wtórnie, na ścisk, co nawet udowadniano.

Prezentowany przez nas numizmat ma w sobie jednak coś, co bezapelacyjnie dowodzi, że wybito ją na krążku bez otworu i oryginalnie tego otworu nigdy nie zrobiono. Wystarczy spojrzeć na dołączone zdjęcia. Przez awers monety przebiega piękne, wyraźne pęknięcie stempla, które bez najmniejszych zakłóceń biegnie również przez miejsce, gdzie powinien być otwór... nic dodać, nic ująć... rewelacja!

Opisywana 5-cio groszówka dostępny na naszej aukcji do 19 maja do godz. ~21.10
Link został wysłany!