Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Aukcje | Allegro | eBay | Numimarket | Blog | Archiwum | Baza akcji | Logowanie
Facebook | Google+ | YouTube
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2013.03.05 15:59
Medale polskie i rosyjskie.
Piękne i rzadkie sztuki dostępne na naszych aukcjach Allegro. Część licytacji kończy się w piątek wieczorem - 5 marca 2013, a część w niedzielny wieczór. Jest to ciąg dalszy sprzedaży zbioru, z którego wyjątkowe sztuki sprzedawaliśmy już dwukrotnie wcześniej. Licytacje wzbudzają dużo emocji i zainteresowanym nie trzeba ich anonsować, sami je już dawno wypatrzyli :) Niniejszy wpis adresuję do osób, które dotychczas nie zwracały uwagi na medale, aby zerknęły. Ich misterne piękno i kunszt wykonania urzekają. To nie są współczesne, bite masowo błyskotki, ale prawdziwe, historyczne dzieła sztuki medalierskiej. Medale te często bywają wykonane w nakładach rzędu kilkudziesięciu egzemplarzy, a dostępne są w cenach współczesnych produktów, których ceny nakłady idą w tysiące. Zapraszam tutaj


     


2013.03.05 15:35
Kolekcja wzorów banknotów zagranicznych
W ubiegłym tygodniu zgłosił sie do nas właściciel pięknej i kolekcji 156 szt. wzorów banknotów zagranicznych, z całego świata. Były to egzemplarze poczynając od końca lat 50-tych końcówki lat 80-tych. Walory nie często spotykane na naszym rynku, ale i nie mające u nas wielu amatorów. Jako najrozsądniejszą formę sprzedaży zaproponowaliśmy właścicielowi sprzedaż aukcyjną za pośrednictwem naszych aukcji w serwisie eBay.com. Nasza oferta została zaakceptowana i obecnie wspaniały zestaw wzorów jest już wystawiony na naszych w licytacjach od 1 centa. Licytacje można obejrzeć oraz oczywiście wziąć w nich udział tutaj
Kolekcja zdążyła już wzbudzić zainteresowanie wśród kolekcjonerów poczynając od Skandynawii po RPA i od Australii po Peru. Aukcje dopiero co wystawiliśmy, a w wielu przypadkach licytacje już są całkiem emocjonujące. Zapraszamy, oferta zaczyna się kończyć w najbliższą sobotę, w godzinach po południowych. Zapraszamy tutaj

2013.03.01 23:19
Ordery masońskie i zapowiedź aukcji wzorów na eBay.comWszelkiego rodzaju masoniki to walory rzadko goszczące na polskim rynku antykwarycznym, a szkoda. Zazwyczaj są to misternie wykonane przedmioty i owiane lekkim nimbem tajemniczość i mistyki. Nasza firma otrzymała w ostatnim czasie do sprzedaży akcyjnej trzy sztuki przedwojennych orderów masońskich. Pięknie wykonane,  z 9-karatowego złota odznaczenia. Urzekły nas, ale po chwili zastanowienia uznaliśmy, że dbając o interes właściciela należy pokazać je na rynku międzynarodowym i wystawiliśmy je na naszych aukcja eBay w serwisie USA z widocznością w UK, a nie na krajowych. Licytacje trwają do 5 marca 2013, można je zobaczyć tutaj, zresztą nie tylko zobaczyć, ale i wziąć w nich udział :)
Ogólnie w najbliższych dniach zapraszamy do odwiedzin naszych aukcji na eBay. Już niebawem wystawimy na nich piękną kolekcję około 160szt. wzorów banknotów. Będą to specimeny z całego świata, lata 50-te do końcówki 70-tych, wiele ciekawych pozycji. Zapewne znajdą się wśród nich takie, które uda się upolować za kilkanaście dolarów, ale i powinno być trochę takich, kótrych ceny jednostkowe przekroczą 1.000 USD. Zapraszam.
tutaj
2013.02.25 23:06
Ruble Srebrem
Wyjątkowa kolekcje 8 szt. na naszych aukcjachRuble srebrem to prawdziwe rzadkości w historii polskiego pieniądza papierowego. Są to banknoty, które przestały być częścią systemu pieniężnego w sposób naturalny, bez hiperinflacji czy wojen. Do końca okresu swej ważności posiadały wymierną wartość nabywczą, a wymieniano je na nowe środki pieniężne przez odpowiednio długi okres, nie nagle i gwałtownie jak to miało miejsce przy wielu innych emisjach. Były to typowe przedmioty codziennego użytku, a nie żadne walory kolekcjonerskie także nie myślano o zostawianiu ich na pamiątkę, a po prostu wydawano. Wszystko to spowodowało, że obecnie są praktycznie niespotykane. Wielu kolekcjonerów zbierając banknoty nawet przez długie lata nie posiada ani jednej sztuki w kolekcji. Wielu z założenia omija ten okres, uznając te banknot zbyt rzadkie, aby je w ogóle zbierać. Moim zdaniem ruble srebrem, na równi ze złotówkami 1824 roku i nominałami powyżej 5zł z roku 1830 są najbardziej ambitnym wyzwaniem w kolekcjonowaniu polskich pieniędzy papierowych. Są to banknoty, które z dumą wkłada się do kolekcji niezależnie od stanu zachowania, nie czeka się na lepszy stan, bo lepszy długo może się nie pojawić. Obecnie na naszych aukcjach wystawiona jest niespotykana kolekcja aż 7 różnych roczników jednorublówki oraz unikatowy egzemplarz trzech rubli. Taka kolekcja nie była do tej pory oferowana na żadnej publicznej sprzedaży! Nawet na słynnej aukcji polskich banknotów z roku 1993, kiedy sprzedawano kolekcję Dąbrowskiego oferowane było tylko pięć egzemplarzy jednorublówek. Wyjątkowa i niezwykła okazja zakupienia od razu wielu bardzo rzadkich egzemplarzy. Jeśli ktoś do tej pory omijał ten okres ze względu na niedostępność walorów, to teraz ma szansę na zmianę :) Zapraszam i polecam. Damian Marciniak.
2013.02.13 12:43
Polskie medale w cenie.
Kilak dni temu zakończyła się nasza akcja historycznych medali polskich. Wystawialiśmy 114 pozycji z okresu od początków XIX wieku, po lata 90-te XXw. Ceny wynikowe wielu pozycji przekroczyły oczekiwania nawet wnikliwych obserwatorów rynku i znawców temu. Złożyło się na to zapewne kilka czynników. Przede wszystkim piękny stan zachowania większości walorów, dużo rzadkich i niskonakładowych pozycji orz obszerność oferty, a wiec i zainteresowanie wielu zbieraczy.Poniżej przywołuje kilka pozycji z zakończonej aukcji. Podsumowując należy zauważyć, że zapomniany temat jakim jeszcze do niedawna było polskie medalierstwo odżywa i przybywa osób zainteresowanych ich kolekcjonowaniem.


Duży medalion Mennicy Państwowej o średnicy prawie 22 cm z Księdzem Biskupem Wł. Bandurskim. Pięknie wykonany i pięknie zachowany.
Cena wynikowa 4.250 złUnikatowa odnaka Towarzystwa Cyklistów Warszawskich.
Misternie i być może jednostkowo  wykonana na XXV-lecie Towarzystwa.
Cena wynikowa 2.225 zł

Kraków, Medal wystawy wystawy rolniczej i przemysłowej 1887r.
Pięknie zachowany egzemplarz.
Cena wynikowa 1272 zł


Wystawa przemysłowa w Przemyślu 1904 rok. Medal wydany w nakładzie tylko 33szt. Strzałkowski nr 48(RR).
Cena wynikowa 1580 złZłote Wesele Anieli i Zygmunta Radzimińskich. Rzadki medal doceniony kwotą 2.024 złPięknie złocony medal z Wystawy Powszechnej w Poznaniu 1929 rok.
Cena wynikowa 1.009 zł
I wiele, wiele innych, ciekawych pozycji. Nie sposób wymienić tu wszystkie, powyżej przytoczyłem tylko 6 egzemplarzy, a licytowane były 104 szt. To była naprawdę emocjonująca aukcja. Dziękujemy.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Link został wysłany!