2019
6 lutego 2019

Hrabia Sobański był akurat jednym z nielicznych wielkich kolekcjonerów, którzy w żaden sposób nie cechowali nabytych numizmatów. Swoje własnościowe stemple w polu monet nabijali m.in. Potocki – umieszczając herb Pilawa – czy Emeryk Hutten-Czapski, którego puncę wielkości łebka szpilki możemy obserwować chociażby na talarze Augusta III Sasa, który trafi na aukcję 9 lutego.

Czytaj cały artykuł na aleBank.pl

31 stycznia 2019

Zbliża się kolejna pięciodniowa (!) aukcja w branży numizmatycznej. W dniach 9-13 lutego Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak (www.gndm.pl) wystawi blisko 4 tysiące pozycji. Moim zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę na ponad 500 polskich historycznych papierów wartościowych.

Zobacz cały artykuł na ŻycieWarszawy.pl

25 stycznia 2019

Pieniądze może i nie leżą na ulicy, ale na dnie szuflady skrzypiącej szafy…? Porządkując domowy bałagan, natrafiamy na puszkę starych monet, banknot z potarganym rogiem albo pamiątki po czasach przywoływanych setki razy w wojskowych opowieściach dziadka. O to, jak z zawartością takiej szuflady nie wyrzucić nowego auta, pytamy numizmatyka Damiana Marciniaka.

Zobacz cały artykuł na WP.pl

13 stycznia 2019

Już w połowie lutego w Warszawie będzie miał miejsce swoisty festiwal historycznych papierów wartościowych. 9–13 lutego odbędzie się pięciodniowa aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak (www.gndm.pl). Pod młotek aukcjonera trafi blisko 4 tysiące pozycji. W tym 512 polskich historycznych papierów wartościowych. Będą okazy dla zamożniejszych koneserów. Ale większość to piękne papiery w przystępnych cenach 200–300 zł.

Zobacz cały artykuł na Parkiet.com 

11 stycznia 2019

Rzeczy wyjątkowej, a więc i z potencjałem w roli lokaty, nie kupi się tak naprawdę poniżej notowań. Chcąc nabyć taki egzemplarz, przepłaćmy nawet – z mojego 20-letniego doświadczenia wiem, że rzeczy bardzo rzadkie w swojej klasie okazują się zwykle najtrafniejszymi zakupami… – zauważa Damian Marciniak.

Zobacz cały artykuł na Forbes.pl