Wyceń stare monety i banknoty – sprzedaj lub wstaw na aukcje

Wyceń stare monety i banknoty – sprzedaj lub wstaw na aukcje
Bezpłatne wyceny szacunkowe. Na miejscu możliwość sprzedaży za gotówkę, lub wstawienia na aukcję. Warszawa, Al. Jerozolimskie 65/79 (Marriott) (W budynku hotelu Marriott – między wejściem od ul. Chałubińskiego, a wyjściem z z Dworca Centralnego, wejście do nas przez recepcję z ochroną).

Bezpłatne wyceny szacunkowe. Na miejscu możliwość sprzedaży za gotówkę, lub wstawienia na aukcję.

Warszawa, Al. Jerozolimskie 65/79 (Marriott)

(W budynku hotelu Marriott – między wejściem od ul. Chałubińskiego, a wyjściem z z Dworca Centralnego, wejście do nas przez recepcję z ochroną).

Tak przyjmowaliśmy Państwa na wcześniejszych edycjach targówTak przyjmowaliśmy Państwa na wcześniejszych edycjach targów

Bezpłatna wycena

W naszej firmie można bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań wycenić numizmaty – oszacować jaką mają wartość kolekcjonerską i czy w ogóle ją mają.

Skup za gotówkę

Osobom zainteresowanym sprzedażą przedstawimy ofertę skupu gotówkowego, a ewentualną transakcję będzie można zawrzeć na miejscu. Proszę mieć ze sobą dokument tożsamości (np. dowód osobisty), aby dopełnić formalności.

Komis aukcyjny

Oferta skierowana przede wszystkim do osób posiadających świadomie budowane kolekcje, bądź przedmioty o wysokiej wartości. W takich przypadkach aukcja jest najlepszą forma sprzedaży – daje sprzedawcy poczucie zawarcia optymalnej transakcji i pewność, że otrzymuje cenę rynkową pomniejszoną tylko o wcześniej ustaloną prowizję.

My jako firma specjalizujemy się w nowoczesnych formach tego typu sprzedaży. Stoi za nami wiedza numizmatyczna, wieloletnie doświadczenie i zaufanie klientów. Wszystko to w połączeniu z umiejętnością wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki i swobodą w posługiwaniu się nimi, przekłada się na sukces realizowanych przez nas licytacji internetowych.

W przypadku atrakcyjnych pozycji przyjętych na aukcje zapewniamy ich szeroką promocje w internecie i dołożenie wszelkich starań celem efektywnej sprzedaży. (zapraszamy na FacebookYouTube i Instagram).

Osoby rozważające sprzedaż aukcyjną zachęcamy do wcześniejszego kontaktu. Telefon 22 407 02 20, e-mail: [email protected]

Co wycenimy, kupimy bądź przyjmiemy na aukcje

W kręgu naszych zainteresowań są wszelkiego rodzaju dawne pieniądze oraz przedmioty związane z nimi, a także medale i odznaczenia. Numizmatyką zajmujemy się w bardzo szerokim zakresie tematycznym i czasowym.

Poniżej przedstawiamy przegląd tego na czym się znamy, w czego wycenie możemy pomóc oraz co nas interesuje w skupie, bądź przyjęciu aukcyjnym.

Stare monety

To jeden z główny kierunków naszych zainteresowań – wszelkie pozycje, które niegdyś pełniły rolę środka płatniczego. Zarówno polskie jak i zagraniczne – poczynając od antycznych, po prawie współczesne.

Monety złote i srebrne

Wiele monet z ostaniach około 150 lat, jeśli nie są zachowane idealnie – jak prosto z banku – to z numizmatycznego punktu widzenia są pospolite. Ich cenę w dużej mierze wyznacza wartość kruszcu, z którego są wykonane.

Typowe monety złote o wartości zależnej od ceny kruszcuTypowe monety złote o wartości zależnej od ceny kruszcu

Współczesne monety kolekcjonerskie i obiegowe

Wartość kolekcjonerską przedstawiają nadal emisje NBP sprzed roku 2001. Niektóre półpostacie królewskie z tego okresu są cenione po ponad 1.000 zł/szt, a 20 zł 2001 Szlak bursztynowy skupujemy po prawie 600 zł/szt. Emisje po roku 2004 to już niestety monety o bardzo dużych nakładach, a co za tym idzie ich wartość w skupie jest praktycznie kruszcowa.


Kolekcjonerskie monety NBPKolekcjonerskie monety NBP

Okolicznościowe 2 złote GNOkolicznościowe 2 złote GN

Mieszanka wagowa monet PRLMieszanka wagowa monet PRL

Monety dwuzłotowe z Nordic Gold (2 zł GN) kupujmy tylko z lat 1995-2003 – płacimy około 1300 zł za taki komplet. Późniejsze emisje maja niestety w skupie już tylko wartość nominalną i kupujemy je niechętnie.

Monety obiegowe – niekruszcowe – z okresu PRL oraz zagraniczne skupujemy na wagę. Za PRL płacimy 8-12 zł/kg , a za zagraniczne po około 15 zł/kg.

Banknoty

Banknoty polskie to jedna z naszych specjalności, ale zajmujemy się również banknotami zagranicznymi.

Wartość starych pieniędzy papierowych może pozytywnie zaskoczyćWartość starych pieniędzy papierowych może pozytywnie zaskoczyć

W banknotach duże znaczenie dla ceny ma ich stan zachowania. Cenione są przede wszystkim idealnie zachowane egzemplarze, choć niektóre polskie banknoty, nawet w słabych stanach zachowania osiągają ceny liczone w tysiącach złotych.

Nie można ignorować żadnych pozycji – jeśli posiadają Państwo stare pieniądze papierowe, to nawet jeśli wyglądają one bardzo niepozornie warto przedstawić je do wyceny.

Akcje i obligacje przedwojenne

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce zajmujemy się nimi. Prowadzimy ewidencję historycznych papierów w bazie internetowej tutaj.

Dawne aukcje i obligacje są regularnie dostępne na naszych aukcjach. Kupujemy zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i ich całe pakiety inwestycyjne.

Stare papiery wartościowe również dziś mogą być dużo warteStare papiery wartościowe również dziś mogą być dużo warte


Stare papiery to bardzo ciekawy temat, a niektóre – szczególnie te sprzed roku 1914 – mogą być dużo warte. Polecamy uwadze.

Medale

Medale z okresu PRL są w większości pospolite i o znikomej wartości. Pozycje starsze – przedwojenne, XIX-wieczne i królewskie to walory poszukiwane, których wartość może być spora – warto przedstawić do wyceny.

Zestaw efektownych medali z Napoleonem w okolicznościowej oprawieZestaw efektownych medali z Napoleonem w okolicznościowej oprawie


Odznaczenia

Odznaki pułkowe, odznaczenia państwowe czy resortowe oraz wszelkie tego typu pozycje stanowią również przedmiot naszej działalności. Warto wiedzieć, że wartość odznaczeń znacząco podnoszą dokumenty i przedmioty im towarzyszące – związane zarówno z samym odznaczaniami, jak i osobami nimi odznaczonymi. W przypadku pospolitych odznaczeń legitymacja może być warta więcej niż samo odznaczenie. Znaczenie maja też dokumenty typu zawiadomienie o otrzymaniu odznaczenia, czy wszelkie zdjęcia związana z służbą wojskową.

Odznaczenia są dużo więcej warte, jeśli są w komplecie z dokumentamiOdznaczenia są dużo więcej warte, jeśli są w komplecie z dokumentami

Prosimy nie czyścić monet

Nieumiejętne czyszczenie, polerowanie czy nieumiejętne mycie monet zdecydowanie obniża ich wartość.

Przykładowo za pospolite 10 zł okresu II RP w stanie menniczym, ale pokryte naturalną patyną, czy brudem możemy zapłacić około 400 zł. Ta sama moneta wyczyszczona np. pastą do zębów lub polerską, czy choćby tylko przetarta szmatką zostaje przeceniona do wartości złomowej małych kilkudziesięciu złotych.

Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek numizmaty i chcą je dobrze sprzedać, to przede wszystkim prosimy ich NIE CZYŚCIĆ.

Zapraszamy

  • zadzwoń: 22 407 02 20 | 782 280 880
  • napisz maila: [email protected]
  • wejdź na stronę: gndm.pl
  • odwiedź na Facebook: facebook.com/gndmpl
  • przyjdź osobiście: Al. Jerozolimskie 65/79 (budynek hotelu Marriott), 00-697 Warszawa (trzeci lokal po lewej stronie, od wejścia, od ulicy Chałubińskiego)

keyboard_arrow_up
add