Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Aukcje | Allegro | eBay | Numimarket | Blog | Archiwum | Baza akcji | Logowanie
Facebook | Google+ | YouTube
Jesteś tutaj: Strona główna > SKUP
Skup za gotówkę
Najczęściej wybierana, szybka i prosta forma sprzedaży. Schemat działania:
  1. Państwo przedstawiają co mają na sprzedaż
  2. My przedstawiamy ofertę skupu
  3. Jeśli akceptują Państwo naszą ofertę, to zawieramy transakcję i przekazujemy ustaloną należność


Skup prowadzimy w siedzibie naszej firmy oraz wysyłkowo
Formularz kontaktowy i mapka dojazdu tutaj

Aukcja
Jest to pośrednia, komisowa forma sprzedaży. Bardzo efektywne rozwiązanie, dające sprzedającemu gwarancję otrzymania ceny rynkowej, pomniejszonej jedynie o wcześniej ustalony procent prowizji. Do sprzedaży aukcyjnej chętnie przyjmujemy walory rzadsze, bądź trudne w jednoznacznej wycenie. Aukcje odbywają się internetowo, czas od przyjęcia waloru na aukcję, do pełnego rozliczenia sprzedaży zazwyczaj nie przekracza trzech tygodni. Więcej informacji tutaj

Przykładowe ceny skupu

Niektóre, nawet stare monety, są na rynku kolekcjonerskim na tyle pospolite, że ich wartość w stanach obiegowych (używanych) zależna jest od aktualnej wartości wartości kruszcu, z którego są wykonane.
Informacje o skupie banknotów tutaj Informacje o skupie starych akcji i obligacji tutaj


Wycena jest bezpłatna
Wstępna wycena szacunkowa jest u nas bezpłatna i odbywa się bez żadnych zobowiązań. Jeśli chcą Państwo zorientować się w wartości posiadanych pozycji najlepiej przesłać do nas ich zdjęciach zbiorcze. Jeśli mają Państwo więcej monet, czy banknotów nie warto fotografować każdej pozycji z osobna - wystarczą zdjęcia zbiorcze. To zarówno Państu, jak i nam ułatwi pracę i zupełności wystarczy do wstępnego rozeznania się w jakości zbioru. Przed przesłaniem zapytania o wycenę warto przejrzeć nasze listy cen skupu typowych monet tutaj i tutaj, oraz archiwum sprzedaży Więcej informacji o wycenie tutaj

Kupujemy
  monety (wszelkie rodzaje)
  banknoty 
  stare akcje i obligacje 
  medale i odznaczenia 
  stare książki (związane z numizmatyką)

Prosimy nie czyścić monet 

Niezależnie jak bardzo są brudne prosimy ich nie czyścić, gdyż czyszczenie zdecydowanie obniża wartość monet. Chętnie kupimy i dobrze zapłacimy za monety brudne, nawet pokryte bardzo grubą warstwą brudu, natomiast monety wyczyszczone, umyte czy wypolerowane bardzo często możemy kupić już tylko jako złom metalu, z którego zostały wykonane. To samo dotyczy banknotów i papierów. Banknoty pozgniatane może tylko ręcznie rozprostować, ale nie wolno ich prasować, namaczać czy gumkowac zabrudzeń.


Co może być wartościowe

Nie ma prostych reguł co do wartościowania numizmatów. Moneta mająca kilka lat może być warta bardzo dużo, jak i egzemplarz kilkusetletni może być znikomej wartości kolekcjonerskiej. Jeżeli numizmaty, które Państwo posiadają pochodzą ze świadomie budowanej kolekcji, to jest duża szansa, że będą wśród nich pozycje wartościowe, ale jeżeli są to sztuki znalezione podczas robienia porządków, zapomnienie niegdyś drobne z obiegu, to szansa, że będzie wśród nich coś wartościowego jest niewielka. W przypadku monet czy banknotów cenę bardzo mocno warunkuje stan zachowania. Moneta będąca w stanie idealnym może kosztować bardzo dużo, a jednocześnie egzemplarz tego samego typu w stanie obiegowym może być zupełnie bez wartości kolekcjonerskiej.

Link został wysłany!