Wyceń stare monety i banknoty – sprzedaj lub wstaw na aukcje

Bezpłatne wyceny szacunkowe.
Na miejscu możliwość sprzedaży za gotówkę, lub wstawienia na aukcję.

Warszawa, Al. Jerozolimskie 65/79 (Marriott) 
(W budynku hotelu Marriott – między wejściem od ul. Chałubińskiego, a  wyjściem z  z Dworca Centralnego, wejście do nas przez recepcję z ochroną).

Tak przyjmowaliśmy Państwa na wcześniejszych edycjach targów.
Tak przyjmowaliśmy Państwa na wcześniejszych edycjach targów.

Bezpłatna wycena

W naszej firmie można bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań wycenić numizmaty – oszacować jaką mają wartość kolekcjonerską i czy w ogóle ją mają.

Skup za gotówkę

Osobom zainteresowanym sprzedażą przedstawimy ofertę skupu gotówkowego, a ewentualną transakcję będzie można zawrzeć na miejscu. Proszę mieć ze sobą dokument tożsamości (np. dowód osobisty), aby dopełnić formalności.

Komis aukcyjny

Oferta skierowana przede wszystkim do osób posiadających świadomie budowane kolekcje, bądź przedmioty o wysokiej wartości.  W takich przypadkach aukcja jest najlepszą forma sprzedaży – daje sprzedawcy poczucie zawarcia optymalnej transakcji i pewność, że otrzymuje cenę rynkową pomniejszoną tylko o wcześniej ustaloną prowizję.

My jako firma specjalizujemy się w nowoczesnych formach tego typu sprzedaży. Stoi za nami wiedza numizmatyczna, wieloletnie doświadczenie i zaufanie klientów. Wszystko to w połączeniu z umiejętnością wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki i swobodą w posługiwaniu się nimi,  przekłada się  na sukces realizowanych przez nas licytacji internetowych.

W przypadku atrakcyjnych pozycji przyjętych na aukcje zapewniamy ich szeroką promocje w internecie i dołożenie wszelkich starań celem efektywnej sprzedaży. (zapraszamy na Facebook, YouTube i Instagram)

Osoby rozważające sprzedaż aukcyjną zachęcamy do wcześniejszego kontaktu. Telefon 22 407 02 20, e-mail gn@gndm.pl

Co wycenimy, kupimy bądź przyjmiemy na aukcje

W kręgu naszych zainteresowań są wszelkiego rodzaju dawne pieniądze oraz przedmioty związane z nimi, a także medale i odznaczenia. Numizmatyką zajmujemy się w bardzo szerokim zakresie tematycznym i czasowym.

Poniżej przedstawiamy przegląd tego na czym się znamy, w czego wycenie możemy pomóc oraz co nas interesuje w skupie, bądź przyjęciu aukcyjnym.

Stare monety

To jeden z główny kierunków naszych zainteresowań – wszelkie pozycje, które niegdyś pełniły rolę środka płatniczego. Zarówno polskie jak i zagraniczne – poczynając od antycznych, po prawie współczesne.

skup-monety

Monety złote i srebrne

Wiele monet z ostaniach około 150 lat, jeśli nie są zachowane idealnie – jak prosto z banku –  to z numizmatycznego punktu widzenia są pospolite. Ich cenę w dużej mierze wyznacza wartość kruszcu, z którego są wykonane.

Typowe monety złote wartości zależnej od ceny kruszcu.
Typowe monety złote o wartości zależnej od ceny kruszcu.

Aktualne ceny skupu najczęściej spotykanych typów monet złotych i srebrnych publikujemy na naszej stronie internetowej gndm.pl

Zobacz aktualne ceny skupu podstawowych typów monet złotych.
Zobacz aktualne ceny skupu podstawowych typów monet złotych.
Zobacz aktualne ceny skupu podstawowych typów monet srebrnych.
Zobacz aktualne ceny skupu podstawowych typów monet srebrnych.

Współczesne monety kolekcjonerskie i obiegowe.

Wartość kolekcjonerską przedstawiają nadal emisje NBP sprzed roku 2001. Niektóre półpostacie królewskie z tego okresu są cenione po ponad 1.000 zł/szt, a 20 zł 2001 Szlak bursztynowy skupujemy po prawie 600 zł/szt. Emisje po roku 2004 to już niestety monety o bardzo dużych nakładach, a co za tym idzie ich wartość w skupie jest praktycznie kruszcowa. Aktualne ceny skupu takich monet publikujmy tutaj.

Monety  dwuzłotowe z Nordic Gold (2 zł GN) kupujmy tylko z lat 1995-2003 – płacimy około 1300 zł za taki komplet. Późniejsze emisje maja niestety w skupie już tylko wartość nominalną i kupujemy je niechętnie.

Monety obiegowe – niekruszcowe – z okresu PRL oraz zagraniczne skupujemy na wagę. Za PRL płacimy 8-12 zł/kg , a za zagraniczne po około 15 zł/kg.

Banknoty

Banknoty polskie to jedna z naszych specjalności, ale zajmujemy się również banknotami zagranicznymi.

Wartość starych pieniędzy papierowych może pozytywnie zaskoczyć.

W banknotach duże znaczenie dla ceny ma ich stan zachowania. Cenione są przede wszystkim idealnie zachowane egzemplarze, choć niektóre polskie banknoty, nawet w słabych stanach zachowania osiągają ceny liczone w tysiącach złotych.

Nie można ignorować żadnych pozycji – jeśli posiadają Państwo stare pieniądze papierowe, to nawet jeśli wyglądają one bardzo niepozornie warto przedstawić je do wyceny.

Akcje i obligacje przedwojenne

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce zajmujemy się nimi. Prowadzimy ewidencję historycznych papierów w bazie internetowej tutaj.

Dawne aukcje i obligacje są regularnie dostępne na naszych aukcjach. Kupujemy zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i ich całe pakiety inwestycyjne.

Stare papiery wartościowe również obecnie mogą być dużo warte.
Stare papiery wartościowe również dziś mogą być dużo warte.

Stare papiery to bardzo ciekawy temat, a niektóre – szczególnie te sprzed roku 1914 – mogą być dużo warte. Polecamy uwadze.

Medale

Medale z okresu PRL są w większości pospolite i o znikomej wartości. Pozycje starsze – przedwojenne, XIX-wieczne i królewskie to walory poszukiwane, których wartość może być spora – warto przedstawić do wyceny

Zestaw efektownych medali z Napoleonem w okolicznościowej oprawie.
Zestaw efektownych medali z Napoleonem w okolicznościowej oprawie.

Odznaczenia

Odznaki pułkowe, odznaczenia państwowe czy resortowe oraz wszelkie tego typu pozycje stanowią również przedmiot naszej działalności.  Warto wiedzieć, że wartość odznaczeń znacząco podnoszą dokumenty i przedmioty im towarzyszące – związane zarówno z samym odznaczaniami, jak i osobami nimi odznaczonymi. W przypadku pospolitych odznaczeń legitymacja może być warta więcej niż samo odznaczenie. Znaczenie maja też dokumenty typu zawiadomienie o otrzymaniu odznaczenia, czy wszelkie zdjęcia związana z służbą wojskową.

Odznaczenia są dużo więcej warte, jeśli są w komplecie z dokumentami.
Odznaczenia są dużo więcej warte, jeśli są w komplecie z dokumentami.

Prosimy nie czyścić monet

Nieumiejętne czyszczenie, polerowanie czy nieumiejętne mycie monet zdecydowanie obniża ich wartość.

Przykładowo za pospolite 10 zł okresu II RP w stanie menniczym, ale pokryte naturalną patyną, czy brudem możemy zapłacić około 400 zł. Ta sama moneta wyczyszczona np. pastą do zębów lub polerską, czy choćby tylko przetarta szmatką zostaje przeceniona do wartości złomowej małych kilkudziesięciu złotych.

Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek numizmaty i chcą je dobrze sprzedać, to przede wszystkim prosimy ich NIE CZYŚCIĆ.

Zapraszamy

 • zadzwoń: 22 407 02 20
 • napisz maila: gn@gndm.pl
 • wejdź na stronę: gndm.pl
 • odwiedź na Facebook: facebook.com/gndmpl
 • przyjdź osobiście: Al. Jerozolimskie 65/79 (budynek hotelu Marriott), 00-697 Warszawa (trzeci lokal po lewej stronie, od wejścia, od ulicy Chałubińskiego)

Do zobaczenia – Damian Marciniak  

29 thoughts on “Wyceń stare monety i banknoty – sprzedaj lub wstaw na aukcje”

 1. Rafał Drapiewski

  Witam. Może zaczne od tego że mam kilkanaście monet z II RP. Tylko że mam dylemat bo całkiem nie dawno byłem w Kędzierzynie woj. opolskim szukałem sklepy numanizmatyczne aby stwierdzić czy są to kopie czy oryginał. Nie stety owe 2 sklepy już nie istnieją no i z tego wszystkiego poszedłem do lombardu a tam stwierdzili że to kopie. I mam pytanie czy kopia monety może być coś warte ?

  1. Witam mam monetę Rex Polonia nie jestem pewny ale z tego co wyczytałem to Władysława tylko nie wiem którego w sumie jest ktos mi w stanie pomóc określić monetę ?

 2. Rafał Drapiewski

  Zawsze mogę wystawić na olx. Ponadto mam monetę z Klęczący Rycerz z 1924r. moneta bez nominału to np za ile ją wystawić tak aby kupujący nie był zawiedziony. Podobną sytuacja 2zł Żaglowiec 1936r. prawdopodobnie kopia z napisem PRÓBA też nie wiem za ile ja wystawić biorąc pod uwagę że nie łapie ją magnez

 3. Witam, interesuje się zainwestowanie większych pieniędzy w monety i numizmaty a zaraz nie chcę popełnić fundamentalnego błędu. Mianowicie co Pan sądzi o jakości monet i numizmatów ze strony https://www.mennica.com.pl/kontakt Nie są to małe pieniądze więc chciałbym się wcześniej upewnić bo w internecie można dużo przeczytać a sam nie znalazłem czegoś co by mnie zniechęciło. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Witam
  My nie zajmujemy się doradztwem inwestycyjnym. Wyszukujemy i oferujemy na aukcjach atrakcyjne z kolekcjonerskiego punktu widzenia pozycje, ale decyzje o zakupach klienci podejmują sami.

 5. cos ktos doradzi

  posiadam 100 kg monet roznycz panstw ruzne czasy 1980 2010 odziedziczylem po dziadku zbieral nie znam sie ale sa rozne spogladalem na alegro to saa i po 100 euro i po 2 zlote

 6. Witam mam do wyceny kilka monet i chciałabym się dowiedzieć czy są coś warte. Gdzie można podesłać zdjęcia. Pozdrawiam

 7. Witam . Posiadam monetę 10 centówke z 2017 roku. Moneta ma odwrotke. Czy mogę się dowiedziec czegos więcej od państwa na temat tej monety ? Pozdrawiam.

 8. Witam,
  mam sporo starych banknotów po Dziadku z lat 1905-1946 w różnym stanie zachowania , które chciałabym wycenić i ewentualnie sprzedać. Czy mogę podjechać do Państwa w dowolnym terminie czy muszę się najpierw umówić?
  Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *